Askofoto.com

   Home      Teenused
   Tegutsedes fotograafiaga, tuleb peale pildi tegemise ka muid hädavajalikke tegevusi ette. Ei saa me kuidagi mööda kalibreerimata monitorist ja fototöötlusest. Ajapikku kasvavad oskused ja mingi hetk tunned, et nendest võib ka kellelegi teisele peale enda kasu olla.
 
Allpool on ära toodud lühike nimekiri minult tellitavatest teenustest:
 

Fotograafi teenus

  • Kui teil tekib soov kutsuda mind piltnikuks, siis paluksin ürituse kirjelduse saata kontaktvormi kaudu ning seejärel hindan, kas vean vastutuse välja. Lihtamat sorti portreefoto ja sündmuste kajastamisega saan ma muidugi hakkama, aga mingit suurt pulma veel ei riskiks kaela peale võtta. Ühe võimalusena võib välja pakkuda näiteks firmadele oma toodete või töötajate fotografeerimist kodulehe tarvis.
 
Fototöötlus 
  • Elementaarne fotode töötlus (hõlmab endas tonaalsus korrektsioone, mingite teatud detailide esi- või tagaplaanist ära kaotamist, värvide küllastamist, teravdamist jne).
  • Retušeerimistööd (Vastavalt kliendi soovile portree, täispikkuses modelli kosmeetiline korrektsioon vms. Tihti on häirimas kusagil mõni sünnimärk, arm, volt, korts vms, tänapäeva digiajastul on ka see korrigeeritav)
  • Vanade fotode taastamine ja vajadusel uute printimine (fotosid võib taastada kas vanalt fotolt, negatiivilt, positiivilt või mõnelt muult meedialt. Ajapikku kuluvad pildid, purunevad, luituvad, toonid lähevad käest ära, sattuvad laste või koduloomade küüsi; tänapäeval on kõike seda võimalik korrigeerida, taastada ja anda värskem väljanägemine oma vanadele fotodele. Võimalik, et tuulate maal vanaema juures küünis heinte vahel ja leiate nostalgilise väärtusega esivanemate pilte, millele kahjuks aeg aga liiga teinuid, selleks saabki tellida fotode taastamisteenust).
Pildimüük
  • Kui sul hakkab mõni pilt minu galeriidest meeldima, on võimalus neid ka osta. Pilte on võimalik tellida paberkujul, kui ka digitaalselt. Sõltuvalt eesmärgist ja asjaoludest, sõltub ka hind. Digitaalkujul enamasti väljastan siiski pilte ajalehtedele, ajakirjadele ja muudele kirjastusega tegelevatele ettevõtetele, samuti ka webmediale.
Monitoride kalibreerimine
  • Monitoride kalibreerimine (Tänapäevase fototöötluse tugitala on kalibreeritud monitor! Kui olete ise fotohuviline ja tahate fotosid töödelda või on lihtsalt soov, et teie monitor näitaks adekvaatselt värve ja pooltoone, siis selle puhul ainuvõimalik lahendus on kalibreerimine. Kui aga selle kalli seadme omale soetamist kalliks peate, on võimalus lasta see teenuse korras teha. Tänapäevased LCD paneelid on piisavalt stabiilsed, et seda vaid korra teha. Vanade CRT monitoride häda oli see, et neid tuli aegajalt üle kalibreerida, seega jääb see peaaegu ühekordseks kuluks).
Kui mõni asi jäi nüüd mainimata, siis võib seda alati üle küsida, küsimused saab panna teele kontakt lehe kaudu.
Copyright © 2013 Askofoto.com
Selle veebilehekülje või tema suvalise alamosa, kaasa arvatud fotod, paljundamine, kopeerimine, müümine või mis tahes muul moel kasutamine on keelatud ilma autori kirjaliku loata.